Kliniğimiz

İncilipınar, Şehitkamil/GAZİANTEP

Çalışma Saatleri

Pazar Hariç 09:00 - 19:00

Uzmana Sorun

0541 698 06 57

İletişim Bilgileri

Gazimuhtarpaşa Bulv. İncilipınar Mah. Kalyon İş Merkezi Kat:2 No:65 Şehitkamil/GAZİANTEP

0541 698 06 57

info@bkhaircenter.com

Fue Saç Ekimi

BK Hair Center

Sizden Gelenler

Yorumlar

Fue Saç Ekimi

Saç Köklerinin Toplanması
Saç köklerinin toplanması aşamasında ciddi bir estetik başarı sağlayan FUE yönteminin karakteristiğidir. FUE yönteminde saçlar silindirik iğnelerle teker teker toplanır. Böylece çok az tahribat ile saç kökleri toplanabilir. Saç köklerinin büyüklüklerine göre 0,7 mm ila 0,9mm veya saç kökleri hep 3-4-5 saç telinden oluşan biri için 1,0 mm büyüklüğünde iğneler kullanılması da çok önemli bir diğer noktadır. Burada kullanılan iğnelerin keskinliği ve her hastaya tek seferlik kullanılıyor olması operasyon başarısını materyal anlamında etkileyen bir diğer unsurdur. Yine saçların köklerinin açılarına uygun çıkarılması da köklerin zarar görmesini engelleyecek bir diğer noktadır. Örneğin aşırı kıvırcık saçları olan birinin u-greft diye adlandırılan, kökü alırken kıvrımlı şekliyle zarar vermeden alan iğneler de mevcuttur. Tüm bunlar hastanın durumuna göre operasyon öncesinde doktor tarafından planlanan inceliklerdir.

Kanalların Açılması
Kanalların açılması aşamasında klasik FUE yönteminde eskiden metal (çelik) slitler kullanılırdı. Günümüzde çok daha pürüzsüz ve keskin olan safir bıçaklar kullanılmaktadır. Saç köklerinin açılmasında safir ucların kullanımı ile çok daha kolay doğal saç ekim açısı ve yönü belirlemek mümkün olmaktadır.Saçların yönü kanal açılırken oluşturulurken saçların deriye göre açısı ise ekim aşamasında dikkat edilecek unsurdur. Her hasta için saç köklerinin kalınlıklarına bağlı olarak birkaç farklı uç kullanımı yeterli olur. Yine her uçun sadece bir hasta için kullanılmasına dikkat edilmelidir.

Saçların Ekilmesi
Son aşama olan köklerin ekilmesi aşamasında ise doğru yönlerle açılan kanallara saçların 40-45 derecelik açılarla teker teker yerleştirilmesi işlemidir. Her üç aşamanın da kendine has incelikleri vardır. Tüm bu aşamalarda en önemli incelik tabiki deneyimdir. Foliküler Ünite Ekstraksiyon aynı zamanda FUE tekniği olarak da bilinen prosedürdür . FUE Yara izi bırakmadan ve dikiş gerekmeden gerçekleşen bir saç ekim yöntemidir!

FUE tekniğinin avantajları
Daha yoğun ve doğal görünümlü saçlar ekilebilir. Hafif derecede saç dökülmesinden ileri derecede tam saç kayıplarına kadar kalıcı bir çözümdür. Hastaların en az acı duyacağı şekilde geliştirilmiş bir prosedür olması ve operasyon sonrası yara veya dikiş izi bırakmamasından dolayı rahat bir tekniktir. FUE’den sonra hastalar, hızlı bir şekilde iyileşmektedir; normal yaşantılarına rahatlıkla dönebilir ve 1 gün sonra da yolculuk yapabilirler. Bir saç ekim operasyonu doğru planlandığı takdirde donör bölgeden alınan saç kökleri zarar görmez. Bu şekilde birkaç operasyon geçirilirse bile kişinin görünümünde olumsuz bir değişiklik olmaz. Ekilen saçlar yaklaşık %98 verimlilikte ekildikleri yerde büyürler.

Gaziantep Fue Saç Ekim