Kliniğimiz

İncilipınar, Şehitkamil/GAZİANTEP

Çalışma Saatleri

Pazar Hariç 09:00 - 19:00

Uzmana Sorun

0541 698 06 57

İletişim Bilgileri

Gazimuhtarpaşa Bulv. İncilipınar Mah. Kalyon İş Merkezi Kat:2 No:65 Şehitkamil/GAZİANTEP

0541 698 06 57

info@bkhaircenter.com

Fue Sakal Ekimi

BK Hair Center

Sizden Gelenler

Yorumlar

Fue Sakal Ekimi

Sakal ekimi de diğer yapılan ekimler gibi ( saç-kaş-bıyık ) sakal bölgesindeki kıl kaybını, eksikliğini gidermek için ense bölgesinden alınan köklerin sakal bölgesine tarnsferinin (naklini) yapıldığı bir transplantasyon operasyonudur.

Sakal ekimi ihtiyaca göre değişir; yaralanma alanı, dökülme veya belli bir alandan çıkmamışsa çevredeki sakal sıklığında var olan sınırlar içine ekim gerçekleştirilir. Genellikle enseden alınan kıl kölkleri kullanılır. Eğer kişide hiç sakal çıkmamışsa ve 20 yaş üstündeyse ekim istenen alan kişi tarafından belirlenir ve çizilir. Ekilecek toplam sakal sayısı yine kişinin isteğine bağlıdır.

Çünkü, bazı kişiler sakal ekimi sonrası oluşacak muhtemel görüntünün estetik ve kozmetik açıdan kendisin rahatsız edeceğini düşünmektedir. Bu his hastalarda ister istemez bir endişe hali yaratmaktadır. Böyle durumlarda hasta muhtemel sonucu önceden görmek istemekte ve belli lokalize bölgelere az sayıda kök nakli istemektedir. Biz böyle bir durumda lokalize alana az sayıda ekim yapmaktayız ve hasta belli bir süre sonra ekim yapılan alanın hiçte abartılı görünmediğini fark etmekte ve daha rahat bir şeklde geri kalan ekimi yaptırmaktadır.

Genellikle ekimde bıyık ve çene bölgesinin karşıdan görünen alanına daha yoğun favori ve geri plan sakal alanına daha seyrek ekim yapılır. Enseden veya vücuttan alınan kökler alındığı anda bekletmeksizin ekim için belirlenen alana ekilir.